Różowe lata osiemdziesiąte wracają

I chodzi tu nam zupełnie o trendy modowe. Pamiętacie jeszcze kolorowe i zmysłowe teledyski Madonny? Pomimo tego, że w naszych szafach królują inspiracje latami 90., to wielkimi krokami zbliża się sezon na kolorowe lata 80.! Projektanci już od jakiegoś czasu prezentują na swoich pokazach ubrania inspirowane tym okresem, sam Marc Jacobs w kolekcji Resort 2017 przypomina nam, co było modne kilka dekad temu. Co najważniejsze, okazuje się, że nowe kolekcje robią furorę wśród miłośników mody! Więc jeśli wydaje Ci się, że ubieranie się w ciuchy z szafy młodości mamy jest dziwne albo nawet obciachowe, obejrzyj w czym chodzą aktualnie modelki na wybiegach i zainspiruj się!

Jakie elementy garderoby lat 80. cieszą się największą popularnością? Dziś opowiemy o pięciu rzeczach, których nie możesz pominąć w dobieraniu stylizacji tej jesieni.

1. bufki – czyli poszerzane rękawy. Zapewne kojarzą Ci się głównie z wymalowanymi urzędniczkami (które miały na dodatek trwałą) w latach 80. albo księżniczkami Disneya. Wydają Ci się zbyt krzykliwe, do niczego nie pasujące i zupełnie nie w Twoim stylu? Po założeniu zwykłej bluzki z bufkami czujesz się jak giermek? Popatrz na to z innej strony, hasłem tego sezonu jest eksperymentowanie, szukanie nowych dróg wyrażania siebie! Zainspiruj się najnowszą kolekcją Gucciego i poczuj się wyjątkowa.
2. dresowe bluzy – większość z nas pewnie odetchnie z ulgą, ponieważ ktoś w końcu docenił ten nieodłączny element naszej garderoby. Która z nas nie posiada choćby jednej sztuki w swojej szafie? Wstydzicie się w nich wychodzić, bo wydają się wam zbyt krzykliwe, kolorowe, albo z niepasującymi do niczego nadrukami? W tym sezonie kurtki puchowe, wiatrówki, kangurki i bluzy dresowe szykują się na wielki powrót! Co dziwne, projektanci postawili na nasz komfort, ale zadbali też o wartość estetyczną. Tej jesieni możemy nosić nasze ukochane bluzy dresowe do eleganckich stylizacji – i nie będzie to passe!
3. klipsy – zasada jest prosta, chowamy całą naszą minimalistyczną biżuterię do szuflady, a wyciągamy z niej wszystko w rozmiarze XXL. Na pierwszy plan wysuwa się sztuczna biżuteria, ogromne plastikowe klipsy, ciężkie naszyjniki z kolorowymi kamieniami, sztuczne sznury pereł i wielkie złote koła! Do takiego eksponowania biżuterii dopasowujemy proste kroje i podstawową kolorystykę w stylizacjach.
4. szerokie pasy - które podkreślają talię! To kolejny dodatek do naszej garderoby. Nie bójmy się eksperymentować z kolorami i fakturami pasów, im większe i bardziej wyzywające, tym modniejsze!
5. nerki – do hitów tego sezonu wkradł się kolejny sportowy akcent. Nie krępuj się założyć nerki do sukienki czy elegantszej stylizacji. W końcu ktoś pomyślał przede wszystkim o wygodzie.
Jak podobają Ci się trendy na nadchodzący sezon?

Story Page